pies patrzący na filiżankę
Porady

Czy pies może pić herbatę?

Od dawna wiadomo, że wilki, jak również psy lubują się w różnorakich ziołach. Okazuje się, że psy mogą pić herbatę! Zaskoczyło Cię to? W zasadzie nic dziwnego. Jeżeli interesuje Cię nieco więcej na ten temat, przeczytaj dalszą część poradnika!

Psia herbatka

Zacznijmy od początku. Ludzie piją herbaty nie tylko ze względu na pragnienie, ale ze względu głównie na smak. Psy, natomiast piją wodę jedynie ze względu na pragnienie. Nie mają one zwyczaju pić żadnych płynów ze względu na smak. Na pewno nie jednokrotnie widziałeś, że jeżeli pies podejdzie do miski z wodą, wypije jej tyle, ile musi i sobie pójdzie.

Sugerując się zdaniem fachowców, do jakich należą weterynarze, psu można podać herbatę, lecz pod kilkoma warunkami. Napój ten nie może być posłodzony, nie będzie zawierał szkodliwych dodatków, oraz będzie podawany w niewielkich ilościach. Pamiętajmy również o tym, że jeżeli zwierzak nauczy się odnośnie herbaty, że jest to smakołyk, będzie ją pił, nawet wtedy kiedy nie będzie spragniony. Co za tym idzie, pies będzie przyjmował znacznie więcej płynów, aniżeli musi.

Pamiętaj o tym, że pod żadnym pozorem nie zastępuj wody dla pasa, herbatą!

herbata dla psa

Jeżeli jednak Twój pupil już zdążył spróbować herbaty i zasmakowała mu ona, możesz poszukać dla niego specjalnych produktów tego typu przeznaczonych dla psów. Jednak z prawdziwej herbaty została tutaj tylko nazwa, i dobrze, gdyż produkt, o którym przeczytasz w dalszej części tekstu, jest znacznie bezpieczniejszy dla psów.

Chodzi o specjalnie skomponowaną mieszankę ziół. Co więcej, bez większych problemów znajdziesz wiele rodzajów danego produktu z przeznaczeniem zarówno dla psów większych, jak i tych mniejszych.

W skład takiego produktu wchodzi m.in.:

  • żeń-szeń,
  • mniszek lekarski,
  • kozieradka,
  • kwiat róży,
  • kwiat limonki

i inne zioła różnego typu.

Najważniejsze w tego typu produktach jest to, że wpłyną one pozytywnie na zdrowie psa. Sierść psa będzie zdrowsza, mocz piesków po oddaniu nie będzie odznaczał się na trawnikach, zniknie także nieprzyjemny zapach z psiego pyszczka.

Herbatka dla psów jest świetnym produktem. Zdecydowanie innowacyjnym, tego jej odmówić nie można. Jako ciekawostkę można przytoczyć to, że wynaleziono ją w Wielkiej Brytanii, a jak wiadomo w tamtym kraju, czarna herbata, zielona herbata, czy jakakolwiek inna jest rzeczą obowiązkową. Podobno pomysłodawca, zabierając swoje psy do kawiarni, stwierdził, że szkoda, iż jego psy nie mogą napić się napoju z nim. Poskutkowało to wynalezieniem specjalnej psiej herbatki. Na szczęście herbata ta jest zdrowa dla czworonogów.

czy pies pije herbatę

Zielona herbata dla psa

Zastanawiasz się zapewne, czy psy mogą pić zieloną herbatę, która uchodzi za bardzo zdrową. Owszem, jest to bardzo zdrowy produkt, lecz wtedy, kiedy wybierzemy zieloną herbatę organiczną. Taka herbata jest wolna od zanieczyszczeń i nie zawiera dużych ilości fluoru, jak w przypadku zielonych herbat niższej jakości.

Warto mieć na uwadzę to, że zielona herbata zawiera kofeinę, bądź teinę. Jest ona niestety szkodliwa dla czworonogów, jeżeli będą spożywały ją w nadmiernej ilości. Najlepiej jednak, aby psy całkiem unikały spożywania kofeiny, lub teiny. Składnik ten wywołuje podniesione ciśnienie krwi u psa, oraz szybkie bicie serca. Jak można się zatem domyślić, dlatego jest ona szkodliwa i spożywanie jej przez psy jest szczególnie niebezpieczne.

Zatem co w tej kwestii zrobić? Jest na to sposób. Można podać psu zieloną herbatę bezkofeinową.

Dla przypomnienia zielona herbata posiada ogromne właściwości zdrowotne, oraz zawiera wiele minerałów.

Czy podać psu herbatę miętową na nieprzyjemny zapach z pyszczka?

Być może wiele osób zastanawia się nad tym faktem. Otóż tak, można podać psu napar z miętowej herbaty. Jednak są pewne warunki. Otóż jeżeli napar nie będzie klasyczną miętową herbatą zawierającą teinę. Ponadto jeżeli już zdecydujemy się podać naszemu pupilowi taki smakołyk, nie może on być słodzony, oraz powinien być rozcieńczony z wodą.

Taka herbatka nie zaszkodzi psu, lecz pamiętajmy, że powinna być podawana rzadko i w rozsądnych ilościach. Pies dzięki swojemu naturalnemu instynktowi dobrze przyjmie dany napar, gdyż jego żołądek toleruje różne zioła.

Gdzie kupić herbatki dla psów

Psiej herbatki możesz szukać w specjalnych sklepach z rzeczami dla zwierząt. Innym miejscem są sklepy internetowe trudniące się herbatami, bądź artykułami dla psów. Nie powinieneś mieć dużego problemu ze znalezieniem omawianych produktów.

Podsumowanie

Pamiętaj, że zdrowie Twojego pupila jest najważniejsze. Jeżeli już chcesz podawać psu herbatę, postaw na produkty stworzone specjalne dla naszych pupili. Pamiętaj również o tym, że pies nie powinien pić dużej ilości herbaty, wręcz przeciwnie, powinien ją pić sporadycznie, aby nie przyzwyczaił się do niej za bardzo. Herbata przeznaczona dla psa, może wpłynąć pozytywnie na Twojego pupila, natomiast ta klasyczna, jaką znamy, może mu nawet poważnie zaszkodzić.