Czerwona herbata na odchudzanie
Czerwona herbata,  Odchudzanie

Czerwona herbata na odchudzanie – naturalny sposób na efektywną utratę wagi

Pewnie już nie raz słyszałeś, że popularny pu erh czy oolong doskonale pobudza metabolizm, przyspieszają spalanie tłuszczu i w efekcie prowadzi do zgubienia zbędnych kilogramów. Chcesz się przekonać, ile jest w tym prawdy?

Czy czerwona herbata rzeczywiście pomaga schudnąć?

Odchudzające właściwości, jakie przypisano czerwonej herbacie, nie są wyssane z palca. Mamy na to badania naukowe. Francuscy badacze udowodnili, że aż 88 proc. pacjentów pijących regularnie czerwoną herbatę już w pierwszym miesiącu zmniejszyło swoją masę ciała. W badaniu brały udział osoby, które nie zmieniły swojego sposobu odżywania, ani nie zwiększyły codziennej dawki ruchu. Według naukowców: „zawarte w herbacie czerwonej związki aktywują enzymy pokarmowe do wydzielania soków trawiennych, pobudzają perystaltykę jelit, hamują biosyntezę tłuszczu, zwłaszcza trzewnego i zmniejszają jego odkładanie.” Możemy z całą pewnością stwierdzić, że czerwona herbata pomaga w odchudzaniu. Oczywiście wspomniane badania nie były jedynymi, jakie przeprowadzono w tej dziedzinie. W 2013 roku postanowiono je powtórzyć, by potwierdzić lub obalić tę tezę. Hamowanie odkładania tkanki tłuszczowej spowodowanej dietą zostało w tym przypadku potwierdzone. Nic, tylko przerzucić się na czerwoną herbatę.

Dieta oparta o pu erh lub oolong przyspiesza spalanie tłuszczów!

Coś innego niż odchudzająca czerwona herbata?

Niektóre osoby nie przepadają za smakiem czerwonej herbaty. To prawda, jest on dość specyficzny. Na szczęście w takim przypadku można zamienić czerwony napar na pu erh lub oolong, które mają zdecydowanie inny smak.

Czerwona herbata przy odchudzaniu to nie wszystko

Warto pamiętać, że diety odchudzającej nie można oprzeć tylko na samej herbacie. Należy zadbać o codzienną dawkę ruchu (najlepiej na świeżym powietrzu) oraz o zbilansowaną, zdrową i nieprzetworzoną dietę. W ten sposób szybciej zgubimy zbędne kilogramy, a otrzymany efekt będzie utrzymywał się zdecydowanie dłużej.

Dlaczego czerwona herbata odchudza?

Same badania mogą nie przekonać niedowiarków, że czerwona herbata odchudza, dlatego postanowiliśmy w tym artykule nieco zgłębić temat. Dobry wpływ herbacianego naparu na naszą sylwetkę zawdzięczamy substancjom, które się w nim znajdują. Przede wszystkim chodzi o garbniki (polifenole), które skutecznie regulują pracę żołądka i wydzielanie żółci przez trzustkę. Dzięki temu proces wchłaniania substancji odżywczych z pokarmu zostaje ulepszony, czyli tłuszcze zachowują prostszą budowę, łatwiejszą do przetrawienia i wydalenia. Równie ważne są enzymy zawarte w herbacie i teina, które przyspieszają metabolizm tłuszczów. Spożyta golonka jest szybciej trawiona i wykorzystywana na energię. Dostarczając do swojego organizmu teinę wraz z enzymami i polifenolami tworzymy taką mieszankę, która cały czas mobilizuje organizm do przetwarzania tłuszczów. W efekcie ciało musi sięgać po te skrywane bardzo głęboko, co bezpośrednio przyczynia się do chudnięcia. W czerwonym naparze znajdziemy również białka, które są niezbędne do budowy mięśni. Im więcej tkanki mięśniowej w organizmie, tym szybszy metabolizm. Jednym słowem, pijąc czerwoną herbatę teraz, pracujemy na korzyści, które pojawią się jutro i w dalszej przyszłości.

Energia płynąca z czerwonej herbaty

Osoby, które regularnie piją napar z czerwonej herbaty, zauważają widoczny przypływ energii. Jest on spowodowany wyżej opisanym procesem, czyli nieustannym wykorzystywaniem tłuszczu na energię. Dzięki temu mamy więcej chęci do uprawia sportów lub po prostu do aktywniejszego spędzania dnia. To doskonały, prosty i zdrowy sposób na wyrobienie w sobie potrzeby codziennego uprawiania sportu. Herbaty pu erh i oolong zawierają sporą ilość soli mineralnych, mikro i makroelementów, które szybko uzupełniają straty w organizmie spowodowane przez sport i wydzielający się pot.

Dieta z czerwonej herbaty

Możesz się teraz zastanawiać, jak włączyć czerwoną herbatę do swojej diety, by uzyskać najlepszy i najszybszy efekt odchudzający. Optymalna ilość naparu to 3-6 filiżanek dziennie. Pamiętaj o tym, by pić ją pół godziny po posiłku – wtedy osiągniesz najlepsze efekty. Naparu oczywiście nie słodzimy.

Czy słyszałeś o głodówce herbacianej?

Wprowadzenie do swojej codziennej diety kilku filiżanek naparu to nie to samo, co popularna głodówka herbaciana. Takiej metody odchudzania nie polecamy, ponieważ szybko prowadzi do wyniszczenia organizmu. Polega ona na zastąpieniu wszystkich posiłków herbatą. Spadek wagi jest bardzo szybki, a organizm wycieńczony.

Możliwość komentowania Czerwona herbata na odchudzanie – naturalny sposób na efektywną utratę wagi została wyłączona